Město rozdá respirátory FFP2 Kroměřížanům starším 70 let

| 12.03.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice v pondělí 15. března rozdá téměř 16 tisíc respirátorů FFP2 Kroměřížanům starším sedmdesáti let. Vydávat se budou od 10 hodin na Velkém náměstí ve stanu před budovou radnice, který bude na místě, kde každoročně stává vánoční strom. „Chceme podpořit naše seniory, kteří patří mezi koronavirem nejohroženější skupiny obyvatel a pro které je pořízení respirátorů nemalým zásahem do jejich rozpočtu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Pro balíček s pěti respirátory si mohou přijít lidé ročník narození 1951 a starší, kteří mají trvalý pobyt v Kroměříži. Svůj věk i trvalé bydliště při výdeji prokážou předložením občanského průkazu. Respirátory bude město vydávat od 10 do 16 hodin, nebo do vyčerpání zásob. Radnice pro tyto účely zakoupila 13 500 respirátorů, dalších 2300 získala od Potravinové banky ve Zlínském kraji. „Celkem tak seniorům rozdáme 15 800 respirátorů,“ dodal Němec.

Lidé musí respirátory povinně nosit prakticky ve všech vnitřních prostorách, s výjimkou svého obydlí. I při pohybu venku v zastavěném území obce či na jiných venkovních veřejně přístupných místech, kde se setkávají lidé z různých domácností na vzdálenost kratší než dva metry, musejí mít nasazený respirátor nebo alespoň zdravotnickou roušku.

Kroměřížská radnice rozdáváním respirátorů mezi seniory navazuje na svou loňskou aktivitu, kdy po vypuknutí pandemie koronaviru úřednice a učitelky městem zřizovaných škol ušily více než 15 tisíc roušek. V době, kdy se v České republice nedostávalo ochranných pomůcek, jimi město vybavilo zdarma složky integrovaného záchranného systému, nemocnici, psychiatrickou nemocnici a léčebnu dlouhodobě nemocných. Dodalo je i sociálním službám, lékařům, řidičům MHD a zaměstnancům radnice i městem zřizovaných organizací. Několik tisíc roušek radnice v neposlední řadě rozdala také obyvatelům Kroměříže.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek