Město přispěje na provoz nocležny pro muže bez domova

| 09.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice poskytne obecně prospěšné společnosti Astras dotaci na zajištění nouzového přenocování pro osoby bez přístřeší – nocležny pro muže. „Rada schválila dotaci 20.000 korun na listopad a prosinec letošního roku. Do rozpočtu na příští rok pak bude zařazena částka 30.000 korun na měsíce leden až březen 2020,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Nocležna bude fungovat v měsících listopad až březen, kdy noční teploty mohou klesat pod bod mrazu. „Služba bude poskytovat krátkodobé či nouzové přespání mužům, kteří nemohou využívat azylový dům pro muže, například z kapacitních důvodů. Cílem této služby je předejít vážné újmě na zdraví či životě u osob, které jsou bez přístřeší a nemají zajištěno žádné ubytování,“ upozornil vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

Nocležna nabídne čtyři lůžka a hygienické zázemí, a to v prostorách azylového domu pro muže v Purkyňově ulici. Pokud by kapacita nestačila, další lidé bez domova budou moci přečkat mrazivou noc v teple ve vstupních prostorách budovy.

Část minulé zimy, letos v únoru a v březnu, v Kroměříži tuto službu bezdomovcům nabízela obecně prospěšná společnost ADRA. Město se s ní dohodlo poté, co společnost Astras ukončila provoz nocležny. „Jsem rád, že na nadcházející zimu jsme se dokázali domluvit a že díky společnosti Astras budou mít muži bez přístřeší důstojné podmínky k tomu, aby mrazivé zimní noci přečkali,“ uzavřel místostarosta Peštuka.

Sdílejte článek

Tisknout článek