Město připravuje úpravy veřejného prostranství v ulici Vejvanovského

| 23.03.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Vedení kroměřížské radnice chystá revitalizaci veřejného prostoru v ulici Vejvanovského. Radní již schválili vypracování příslušné studie. „Vejvanovského ulice je místem, kde se pohybuje hodně lidí. Stav lokality, kde se mimo jiné nachází tržnice, je však nevyhovující. Rádi bychom proto tento prostor upravili tak, aby svým vzhledem odpovídal městu s památkami UNESCO a aby byl pro občany uživatelsky přívětivější,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Zpracovatel studie by měl vyhodnotit stávající stav lokality a navrhnout celkové řešení daného území. „Měl by zvážit vhodnost umístění tržiště, zeleně i mobiliáře, navrhnout komplexní dopravní řešení, tedy organizaci pěší dopravy, cyklistů i automobilové dopravy, a to včetně umístění parkovacích míst,“ popsala vedoucí odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Součástí studie by měl být také odhad investičních nákladů. „V každém případě bychom chtěli na revitalizaci Vejvanovského ulice získat dotaci z evropských fondů nebo ze státního rozpočtu. Záležet bude na tom, jaké dotační výzvy budou aktuálně vypsány,“ dodal Opatrný.

Vejvanovského ulice se nachází severovýchodně od centra města. Z ulice vede jeden ze vstupů do Podzámecké zahrady. Vejvanovského ulicí také procházejí lidé, kteří jdou do centra pěšky z autobusového či vlakového nádraží, a také tudy jezdí cyklisté. Významný je počet parkovacích míst, která jsou, přestože stání je zpoplatněno, díky blízkosti ulice od historického centra Kroměříže hojně využívána.

Sdílejte článek

Tisknout článek