Město připravuje opravu komunikace v části města Těšnovice

| 16.09.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice připravuje opravu komunikace v místní části Těšnovice. „Jedná se o komunikaci v nejstarší části Těšnovic, která již není v dobrém stavu a rekonstrukci nutně potřebuje. Pokud zastupitelstvo vzešlé z nových voleb bude s tímto investičním záměrem srozuměno, první etapa prací by mohla být zařazena do rozpočtu na příští rok,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Projektová dokumentace odhaduje náklady na první etapu prací zhruba na 10,7 milionu korun a na druhou etapu asi na 4,4 milionu korun. „Komunikace se dělí na několik úseků, které na sebe navzájem navazují. Součástí akce je jejich kompletní rekonstrukce zahrnující i úpravu sjezdů, odvodnění a vybudování nového podélného parkovacího stání a u něj stání pro kontejnery na odpad. Opraveny budou i chodníky u křižovatky s krajskou cestou a místo pro přecházení, které umožní bezbariérový vstup na vozovku,“ popsala záměr vedoucí odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Opravy chodníků a komunikací patří k prioritám vedení kroměřížské radnice. V končícím volebním období do jejich obnovy investovalo asi 110 milionů korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek