Město postaví chybějící část chodníku v ulici Moravská

| 05.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice postaví chybějící úsek chodníku v ulici Moravská. Postará se o to městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby. Náklady činí zhruba 250 tisíc korun, chodník by měl být dokončen ještě letos v listopadu. „Jedná se o pravostranný chodník ve směru ke křižovatce s ulicí Kotojedská podél místní komunikace v ulici Moravská u bytového domu číslo popisné 3045. Navazující část chodníku k ulici Třasoňova byla postavena loni, nyní bude doplněn další úsek, aby se lidé v lokalitě mohli pohybovat bezpečněji,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Nový chodník bude dlouhý zhruba 30 metrů. Bude vydlážděn betonovou zámkovou dlažbou o rozměru 20 x 20 centimetrů.

Město připravuje v Moravské ulici i další pozitivní změny v dopravě. Momentálně pracuje na projektu nového parkoviště poblíž svatebního salonu, které bude mít 22 stání. Záměr zahrnuje i rekonstrukci místní komunikace sloužící k příjezdu ke garážím. „Realizaci této investice předpokládáme v příštím roce,“ doplnil starosta Tomáš Opatrný.

Radnice má na letošní rok naplánovány investice do zvelebení chodníků, komunikací a parkovišť v celkové výši téměř 50 milionů korun. Téměř sedm milionů korun na ně získá jako dotaci z fondů EU. Město již dokončilo rekonstrukci chodníku ve Zborovské ulici. Hotová je i oprava chodníku v Albertově ulici, nový přechod pro chodce na hřbitov od nákupního centra Tesco i odstavný pruh pro parkování v ulici Na Lindovce. Stavbaři nyní budují nová parkovací místa v ulici Francouzská.

Sdílejte článek

Tisknout článek