Město opravuje výtluky, které na komunikacích způsobil mráz

| 04.01.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice se pustila do oprav výtluků, které na městských komunikacích způsobilo prosincové mrazivé počasí. Kroměřížské technické služby je opravují studenou balenou asfaltovou směsí. „Tento problém je obecný a netýká se pouze místních komunikací v majetku města Kroměříže, ale i vozovek ve vlastnictví Zlínského kraje, například v ulicích Kojetínská, Velehradská či Tovačovského,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

S opravami bylo nutné počkat na vhodné klimatické podmínky. „Jako první v těchto dnech provádíme opravu studenou pytlovanou asfaltovou směsí. Je připravena k okamžitému použití a díky ní můžeme opravit problematická místa na komunikacích okamžitě. Nepodléhá nízkým teplotám, sněhu ani dešti. Nanáší se bez použití speciálního vybavení. Opravený povrch umožňuje ihned obnovení provozu. Poté v jarních měsících, jakmile specializovaná firma zahájí výrobu asfaltobetonu, budou výtluky opravovány tímto materiálem,“ popsal Miloslav Gerla z radničního odboru služeb.

Rozsáhlejší poškození pak podle něj budou během roku opravena tryskovou metodou, kdy je do výtluků a prasklin vpravovaná asfaltová emulze s drobným kamenivem. „Předpokládáme, že by takto měla být opravena například vozovka v ulici Obvodová, kde nepříznivým vlivem počasí vznikly opravdu velké výtluky. S ohledem na bezpečný pohyb motoristů i chodců je třeba opravám komunikací věnovat zvýšenou pozornost,“ uzavřel Holík.

Sdílejte článek

Tisknout článek