Město nechá opravit toalety v mateřské škole i školní jídelně

| 15.05.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Letní prázdniny jsou obdobím, kdy ve školských zařízeních probíhají nejrůznější opravy, rekonstrukce, malování, tedy udržovací práce. Město Kroměříž nechá letos v létě provést rekonstrukci sociálního zařízení náležícího ke školní jídelně na Riegrově náměstí a některých WC a koupelen v Mateřské škole Žižkova na Zacharu. „V současné době hledáme zhotovitele obou zakázek. Práce by měly být hotové do konce měsíce srpna, aby při zahájení nového školního roku byla sociální zařízení na obou místech opravená a dětem i pedagogům plně dispozici,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

V domě číslo popisné 149 na Riegrově náměstí by v prostorech, které využívají strávníci školní jídelny Základní školy Komenského náměstí, měla proběhnout rekonstrukce toalet pro dívky a chlapce a úklidové místnosti. Stavební práce zahrnují sanaci vlhkého zdiva a opravu dešťové kanalizace, následnou výměnu podlah, stropních podhledů, obkladů a vnitřních dveří a také umístění nových zařizovacích předmětů. Předpokládaná cena zakázky je zhruba 2,64 milionu korun.

V Mateřské škole Žižkova 4019 dojde k opravě některých koupelen a toalet. Ve vybraných prostorách budou provedeny drobné stavební úpravy, vzniknou tu nové předstěny pro závěsná WC a mezistěny a v umývárnách budou nově obloženy zdi. Nová WC a umyvadla budou instalována podle potřeb jednotlivých věkových skupin dětí, v jedné z koupelen bude umístěný nový sprchový kout. Rekonstrukce zahrnuje také nové dveře, kryty topení, zrcadla, police a věšáky na ručníky a měla by přijít na 1,76 milionu korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek