Město kupuje pozemky v sousedství plánovaného parkovacího domu

| 06.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice koupí čtyři pozemky v ulici Velehradská, které se nacházejí v sousedství budoucího parkovacího domu města. Zastupitelé ve čtvrtek schválili nákup těchto pozemků o celkové výměře 1785 metrů čtverečních od společnosti I.S. Fond za 8,3 milionu korun. „Jedná se o lukrativní pozemky nedaleko centra v sousedství chystaného parkovacího domu a domu bývalé vojenské správy, který chceme přebudovat na byty. Město tyto pozemky v budoucnu využije pro své další aktivity,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Radnice spolu s pozemky navíc získá také dokumentaci k bytovému domu, který na nich plánoval postavit I.S. Fond, a také ke komunikaci, která napojí v budoucnu parkovací dům města na silnici druhé třídy v ulici Velehradská. Znalec odhadl cenu pozemků na 9,35 milionu korun.

„Kupujeme pod cenu stanovenou znaleckým posudkem, velkorysého jednání majitele pozemků si vážím. Ušetříme také odhadem až několik milionů korun, které bychom museli vynaložit při stavbě parkovacího domu na různá opatření související s jeho blízkostí s plánovaným bytovým domem společnosti I.S. Fond. Díky koupi pozemků nám tyto náklady odpadnou. Transakci vnímám s ohledem na všechna tato pozitiva jako pro město výhodnou,“ upozornil starosta Jaroslav Němec.

Sdílejte článek

Tisknout článek