Město hledá dodavatele polopodzemních a podzemních kontejnerů na odpad

| 24.08.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice hledá dodavatele, který do ulic města nainstaluje polopodzemní a podzemní kontejnery. Investiční záměr zahrnuje 11 lokalit s 32 stanovišti. „Nově zde bude výrazně méně stanovišť. Kontejnery budou mít větší objem, sníží se náklady na jejich vyvážení. Navíc získáme i nová parkovací místa,“ poznamenal místostarosta Karel Holík. Náklady podle projektu činí asi 20 milionů korun bez DPH.

Radnice chce projekt realizovat postupně během dvou let. „Letos plánujeme nové polopodzemní a podzemní kontejnery v ulicích Na Sladovnách, Malý Val, Vejvanovského, 17. listopadu a Československé armády. V příštím roce budou na řadě ulice Zborovská, Spáčilova, U Rejdiště, Francouzská, Rumunská a Nitranská,“ dodal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Podle Holíka bude mít změna v odpadovém hospodářství ještě i další přínosy. „Rád bych zmínil estetickou stránku projektu. Díky polopodzemním a podzemním kontejnerům kroměřížská náměstí a ulice jistě prohlédnou a budou pro oko turisty i našich občanů mnohem přitažlivější. Dalším plusem by mělo být navýšení produkce tříděného odpadu,“ dodal Holík.

Ve většině lokalit je navržena instalace polopodzemních kontejnerů, v historické části pak podzemních, které nenaruší historický ráz města.

Sdílejte článek

Tisknout článek