Město doplní nové prvky na dětské hřiště v místní části Hradisko

| 14.09.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice modernizuje dětské hřiště v místní části Hradisko. „Do konce října zde budou osazeny tři nové prvky. Rada města zároveň schválila zpracování studie proveditelnosti na vybudování nového víceúčelového hřiště na pozemku města, která by měla být hotová v příštím roce,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Na dětském hřišti uprostřed Hradiska jsou nyní pouze skluzavka a houpačka. „Nově přibude prolézačka ve tvaru lva, kolotoč a další houpačka,“ informoval vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Náklady na dovybavení dětského hřiště přijdou zhruba na 190 tisíc korun.

Vedení města o stavbu nového víceúčelového hřiště v Hradisku usiluje dlouhodobě. „Problémem je nalezení vhodné lokality. U předchozí varianty se město nedohodlo s vlastníky pozemku. Nyní bylo vytipováno klidné místo mimo frekventované komunikace, které je ale „pod dohledem“ několika okolních domů,“ popsala vedoucí odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Podle ní by v Hradisku mělo být postaveno multifunkční hřiště s umělým povrchem, které bude vhodné pro míčové hry, jako jsou například malá kopaná, volejbal, tenis, basketbal či badminton. Hradisko dosud podobné sportoviště, která v místních částech bývají často i prostorem pro setkávání lidí a pro pořádání nejrůznějších společenských a kulturních akcí, nemá.

Zvelebování zařízení sloužících pro trávení volného času obyvatel města i místních částí patří k prioritám vedení radnice. Město v tomto volebním období dokončilo sportoviště v ulici Bedřicha Zelinky na sídlišti Barbořina i víceúčelové sportovní hřiště v Kotojedech. V minulém volebním období vybudovalo i nová víceúčelová hřiště v částech Bílany a Trávník. U sportovního areálu Žlíbek v Těšnovicích je nové sociální zařízení. Postupně obnovuje i prvky na dětských hřištích.

Sdílejte článek

Tisknout článek