Město dokončilo opravu povrchu Vodní ulice

| 10.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Opravy ve Vodní ulici dnes kolaudací nového chodníku a komunikace definitivně skončily. První etapa prací, které zahrnovaly také opravy kanalizace, vodovodu a plynového vedení, skončila loni, letos se pracovalo ve zbylé části ulice. „Rád bych poděkoval obyvatelům Vodní ulice, zdejším podnikatelům i všem ostatním, kteří ulicí procházejí, za trpělivost. Ulice je v novotě a věřím, že na desítky let se obejde bez významnějších oprav,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Opravy povrchů měla na starost pražská společnost PORR a.s., náklady činí za obě etapy celkem zhruba 14,2 milionu korun. Loni stavbaři pracovali v části ulice od obchodního domu Baťa po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní, letos přišla na řadu zbylá část Vodní ulice. Jako první v ulici skončila společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, která zde obnovovala kanalizaci a vodovod, po nich dokončila výměnu potrubí plynárenská skupina innogy.

Povrch ulice je stejný jako v loni opravené části. „Historický ráz ulice zůstal zachován. Po obou stranách jsou chodníky z pásových žulových desek, silnice je z žulových kostek. Chodníky jsou rozšířené na úkor komunikace. Získali jsme tak více místa pro pěší a také pro restaurační předzahrádky,“ doplnil Jaroslav Pajgr z radničního odboru investic.

Sdílejte článek

Tisknout článek