Město dokončilo odstavný pruh v ulici Na Lindovce, vznikla nová parkovací místa

| 25.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice dokončila stavbu nového odstavného pruhu v ulici Na Lindovce. Nová parkovací místa využijí obyvatelé tamních bytových domů a okolí, kteří přišli o možnost parkovat u kraje silnice po vybudování vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty za minulého vedení radnice v roce 2021.

Odstavný pruh je dlouhý téměř 60 metrů a široký asi 2,5 metru. Vybudovala ho společnost Dlažby Duda z Tovačova na Přerovsku, náklady činily zhruba 830 tisíc korun. „Oproti předpokládané ceně zakázky se podařilo ušetřit asi 300 tisíc korun. A vybudováním pruhu jsme napravili opomenutí našich předchůdců, kteří na občany v ulici Na Lindovce příliš nemysleli,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Odstavný pruh vznikl zrušením travnatého pásu mezi vozovkou a chodníkem, a to včetně spojovacích chodníků a plochy, na které byly umístěné kontejnery na odpad. „Z tohoto důvodu byla navržena nově zpevněná plocha pro umístění nádob na odpad. Při stavbě bylo pokáceno pět stromů, sedm nových ale bude v lokalitě vysazeno,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Město také dokončilo změnu dopravního značení na parkovišti u prodejny potravin v ulici Koperníkova. Parkoviště bývá využíváno k dlouhodobému stání a zákazníci mají potíže u prodejny zaparkovat. V pracovní dny od 8:00 do 16:00 je tak nově na šesti místech povoleno parkování jen maximálně na 60 minut.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek