Město dokončilo demolici dalších objektů v lokalitě Račín

| 20.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice dokončila demolici dalších objektů v lokalitě Račín, kde bydlí nepřizpůsobiví občané. „Jsem rád, že další etapu demolice máme za sebou. V příštím roce bychom rádi pokračovali se zbývajícími objekty. Podmínkou je přestěhování několika platících nájemníků jinam a samozřejmě vystěhování neplatičů,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Dvě hospodářské budovy odstranila společnost MORKUS Morava z obce Lazníky na Přerovsku, která už loni v první etapě v lokalitě demolovala dva obytné domy a jednu hospodářskou budovu. Město letošní demolice obou budov přišla zhruba na 480.000 korun. Podle Holíka bylo odstranění těchto objektů nezbytné. Bývaly totiž nelegálně obývány a tito neplatiči do budov natahovali elektřinu kabely z obytných budov, což neodpovídalo bezpečnostním normám.

Lokalita Račín je dlouhodobě problematická. Soužití mezi starousedlíky a obyvateli sociálních bytů má totiž k ideálu daleko. Lidé si stěžovali na hluk i na chování obyvatel Račína k nim i jejich majetku. Úsilí radnice, která se snaží situaci řešit, někteří ocenili děkovným e-mailem. „Moc si toho vážím. Za každou takovou zpětnou vazbu jsem vděčný,“ dodal Holík.

V lokalitě je nyní 13 obydlených bytů se zhruba čtyřmi desítkami nájemníků. Byty mají ve správě stejně jako ostatní městské byty Kroměřížské technické služby (KTS), společnost patří městu. KTS podaly na neplatiče z Račína desítku žalob na zaplacení dlužné částky a také žaloby na vyklizení bytu.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek