Město chystá osvětovou akci na podporu sběru elektroodpadu a o správném topení

| 20.09.2021 |

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice připravuje na 14. října na Velké náměstí osvětovou kampaň zaměřenou na dvě témata. Prvním je podpora zpětného odběru elektroodpadu a druhým správné topení v domácnostech. „Obě tato témata považuji za důležitá. Třídění odpadu obecně vede ke snížení množství komunálního odpadu v popelnicích. A díky správnému topení, a hlavně používání vhodných paliv, se nám všem bude v Kroměříži lépe dýchat,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Kampaň na podporu zpětného odběru elektroodpadu zajistí společnost Elektrowin. „Cílem bude představit zábavnou formou správný způsob nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči. Podle dostupných informací v Kroměříži meziročně kleslo množství odevzdaného elektroodpadu asi o 25 procent. Akce by měla přispět k tomu, aby lidé své staré mobilní telefony, různé přehrávače či kuchyňské přístroje nosili na sběrná místa a nevyhazovali je do popelnic,“ doplnila ekoložka města Klára Halířová.

Správný způsob topení v domácnostech lidem přiblíží interaktivní show Smokeman zasahuje. „Tento program názornou formou ukazuje, co se děje v kotli při použití nevhodného paliva, jako jsou odpad, mokré dřevo a podobně, a jaké škodliviny se při tom šíří do okolí,“ přiblížila Halířová s tím, že významná část škodlivin v ovzduší pochází právě z lokálních topenišť v domácnostech občanů.

Akce na Velkém náměstí začne 14. října v 10 hodin a potrvá do 16 hodin.

Sdílejte článek

Tisknout článek