Město chce zvelebit lesopark na Barbořině

| 30.11.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice plánuje úpravy lesoparku Barbořina. „Jedná se o výjimečnou lokalitu s vyšší mírou biodiverzity v krajině v bezprostřední blízkosti města. Cílem je upravit prostor tak, aby umístěné prvky podpořily vztah obyvatel k přírodě, a zároveň s tím i posílily sociální, zejména rodinné vazby mezi lidmi. Projekt je zaměřen na citlivé trávení volného času v přírodě, na aktivní odpočinek ve formě sportovních a soutěžních aktivit, na možnost relaxace v přírodě nebo na pozorování přírody a krajiny,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Vrchol Barbořina nabízí pohledy na Hanou, Hostýnské vrchy a především na samotné město Kroměříž. I díky plánovaným úpravám si zde na své přijdou rodiče s dětmi i senioři. „V lesoparku je počítáno s vycházkovými a běžeckými trasami, ale také s trasou pro cyklisty, která bude podpořena dětským trailem pro zdokonalování dovedností na jízdním kole. V první etapě bude realizována stezka bosou nohou, dětský vlek, výsadba nových trávníků, mobiliář a herní prvky, informační tabule, turistické značení, cvičební prvky, dětský trail a bude založena nová louka,“ popsal Martin Gabryš z odboru regionálního rozvoje.

Druhá etapa bude zahrnovat pozorovatelnu okolí, přístřešek s možností rozdělání ohně a také posed v korunách stromů. „V roce 2021 mohou být provedeny přípravné práce první i druhé etapy a realizace první etapy. Realizace druhé etapy bude možná v první polovině roku 2022,“ poznamenal Peštuka. Náklady na projekt a první etapu jsou odhadovány na 2,5 milionu korun, na druhou etapu se počítá s podobnou částkou. Město se pokusí část nákladů hradit z dotací.

Sdílejte článek

Tisknout článek