Město chce 10. prosince zprovoznit mobilní kluziště na Hanáckém náměstí

| 18.11.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé Kroměříže si budou moci po roční přestávce opět přes zimu zabruslit na mobilním kluzišti na Hanáckém náměstí. Město loni za zhruba 2,7 milionu korun koupilo nové kluziště, v minulé zimě ale jeho využití překazila pandemie koronaviru. „Pevně věřím, že letos se nic podobného nestane a že si občané Kroměříže, a hlavně děti nové sportoviště užijí,“ poznamenal místostarosta Karel Holík. Zprovoznění kluziště je plánováno na 10. prosince.

„Bude v provozu denně od 9:00 do 21:00. Na 13:00 až 14:00 a na 17:00 až 18:00 je vždy plánována úprava ledové plochy,“ doplnil Holík. Nové kluziště má rozměry 13 x 28 metrů. Radnice počítá s tím, že u něj bude půjčovna bruslí a uzamykatelné skříňky na obuv a další věci, a také stánek s občerstvením. Vstup na kluziště bude pro bruslící za deset korun, zpoplatněna bude také půjčovna bruslí.

V předminulé zimě, tedy od prosince 2019 do března 2020, město provozovalo na Hanáckém náměstí mobilní kluziště, které si pronajalo. Novinka zaznamenala velký ohlas veřejnosti, kluziště navštívilo odhadem nejméně 15 tisíc bruslařů. Koupí mobilního kluziště chce město vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který za normální situace bývá vytížen hokejem mládeže i dospělých.

Sdílejte článek

Tisknout článek