Město bude žádat stát o koupi dalšího pozemku v areálu Bajda

| 10.02.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice požádá stát o koupi pozemku, na kterém se nachází sídlo Nohejbalového klubu Bajda, tedy budova, která již patří městu. Ve čtvrtek o tom rozhodli zastupitelé. Radnice již dříve požádala stát o úplatný převod dalších pozemků v areálu Bajda. „Naším cílem je areál scelit tak, aby ho město mohlo v budoucnu zvelebit a proměnit jej v místo, kam budou obyvatelé Kroměříže rádi chodit za aktivní zábavou i za odpočinkem,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Město o pozemky v areálu koupaliště Bajda a okolí usiluje dlouhodobě. Věc však blokoval fakt, že pozemky byly zatíženy církevními restitucemi. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) čelil žalobě na určení vlastnictví ze strany Arcibiskupství olomouckého. Soud na jaře roku 2021 rozhodl o tom, že pozemky zůstaly ve vlastnictví České republiky. „Město požádalo v dubnu roku 2021 a v srpnu 2022 ÚZSVM o úplatný převod těchto pozemků. Úřad podniká potřebné kroky pro realizaci tohoto záměru,“ řekla vedoucí právního odboru Ladislava Žiaková.

Město nechce žádat o bezúplatný převod, neboť by bylo v takovém případě omezeno v možnostech, jak s pozemky nakládat. Bezúplatný převod by podle Žiakové znamenal, že by bylo město omezeno v dispozici, jakož i ve způsobu užívání těchto nemovitostí. „Nemohlo by například vybírat ani vstupné a v neposlední řadě by tyto omezující podmínky mohly znamenat problém v žádosti o případnou dotaci na opravu koupaliště,“ doplnila Žiaková.

Radnice dříve investovala pouze do technologií a samotných bazénů. „V případě, že pozemky v areálu Bajda budou patřit městu, otevírají se různé možnosti vedoucí k tomu, jak koupaliště vylepšit. V první řadě by mohlo jít například o doplnění atrakcí pro děti,“ uzavřel Opatrný.

Sdílejte článek

Tisknout článek