Město bude pokračovat v opravě chodníku v Bílanské ulici

| 29.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice bude pokračovat v opravách chodníku v Bílanské ulici, kde dělníci pracují na první etapě jeho rekonstrukce. „S ohledem na to, že v rozpočtu odboru služeb zůstaly peníze původně plánované na jinou akci, rozhodli jsme se přistoupit k realizaci další etapy oprav chodníku v Bílanské ulici. Chodník, který kromě tamních obyvatel využívají i lidé, kteří tudy chodí do práce, je totiž ve velmi špatném stavu,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Část chodníku v Bílanské ulici je již opravena.

Ve druhé etapě prací dělníci budou rekonstruovat pravostranný chodník od ulice Hulínská po dům číslo popisné 1834, pravostranný chodník mezi domy číslo popisné 1776 a 2151 a levostranný chodník u domu číslo popisné 2380. „Celkem se jedná o chodník o délce asi 250 metrů a o plochu téměř 500 metrů čtverečních, která bude předlážděna zámkovou dlažbou,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Zakázku má na starost společnost Kroměřížské technické služby, náklady činí zhruba 2,2 milionu korun. Práce by měly začít na začátku října a skončit do 30. listopadu.

V Bílanské ulici se pracuje od konce července. Pracovníci Kroměřížských technických služeb zde opravují levostranný chodník o celkové délce asi 450 metrů. Náklady činí zhruba 4,7 milionu korun. Práce by měly být hotové do konce října.

Radnice má na letošní rok naplánovány investice do zvelebení chodníků, komunikací a parkovišť v celkové výši téměř 50 milionů korun. Co se týče chodníků, město již dokončilo rekonstrukci chodníku ve Zborovské ulici. Hotová je již také oprava chodníku v Albertově ulici, nový přechod na hřbitov od nákupního centra Tesco i odstavný pruh pro parkování v ulici Na Lindovce. Stavbaři nyní budují nová parkovací místa v ulici Francouzská.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek