Memorandum o spolupráci Kroměříže a Ružomberoku

| 21.01.2016 |

Dne 20. ledna 2016 přijal starosta města Kroměříž Jaroslav Němec a místostarosta města Kroměříž Pavel Motyčka pozvání od primátora slovenského města Ružomberok, aby zde slavnostně podepsali Memorandum vycházející z předchozí několikaleté spolupráce.

Na základě rozhodnutí zastupitelských orgánů obou stran tak vyjádřily město Kroměříž a město Ružomberok společné přání rozvíjet a upevňovat vzájemné partnerství v oblasti kultury, rozvoje cestovního ruchu, péče o památky UNESCO, předávání si zkušeností v otázkách správy města, podnikatelského prostředí, spolupráce škol, sportovních klubů, zájmových a profesních sdružení, ochrany životního prostředí, jakož i v dalších nejmenovaných oblastech se zaměřením na rozvoj obou partnerských měst při formování budoucí Evropy.

Zároveň se statutární zástupci obou partnerských měst zavázali vytvořit pro naplnění partnerské spolupráce vhodné personální a finanční podmínky.