Mějte se na pozoru před podomními obchodníky s energiemi

| 09.11.2016 |

Tiskové zprávy

Společné nákupy energií organizované městem Kroměříží jsou významnou a hojně využívanou možností jak ušetřit na nákladech za bydlení. Bohužel kromě obyvatel města, kteří se do společné aukce zapojili, využívají nebo spíše zneužívají této myšlenky podomní prodejci.

Ti se vydávají za zprostředkovatele nabízející připojení k této aktivitě. Místo zapojení se do společných nákupů energií však ve skutečnosti nevědomým občanům, zejména pak seniorům, předkládají smlouvu, jejímž podpisem přecházejí ke konkrétnímu dodavateli energií, pro nějž vykutálení podomní prodejci pracují.  Upozorňujeme, že možnost uzavřít smlouvu o zapojení se do společných nákupů energií je nabízena v městem inzerovaných termínech VÝHRADNĚ v budově „B“ Městského úřadu Kroměříž na Husově náměstí 534 (kancelář č. 207) pracovnicí společnosti eCENTRE. Navíc podomní prodej (k němuž patří i nabídky služeb v domácnostech) je v Kroměříži zakázán nařízením města Kroměříže č. 3/2013 (tržní řád).
V případě, že tedy u vás zazvoní podomní obchodník nabízející zapojení do společných nákupů energií, neprodleně volejte městskou policii na telefonním čísle 156.

Sdílejte článek

Tisknout článek