Máte doma deváťáka a nevíte si rady s výběrem střední školy?

| 03.11.2016 |

Tiskové zprávy

Dnešním dnem byl v prostorách Domu kultury v Kroměříži zahájen druhý ročník obnovené regionální přehlídky středních škol a pracovního uplatnění, jejímiž pořadateli jsou Okresní hospodářská komora Kroměříž (OHKK), město Kroměříž a Svaz průmyslu a dopravy České republiky.

Možnost prezentace využilo 33 středních škol nejen Zlínského, ale také Jihomoravského, Olomouckého a Pardubického kraje a 10 předních firem regionu Kroměřížska, aby všem zúčastněným názorně přiblížili možnosti budoucího studia a následného uplatnění na trhu práce.

Součástí dvoudenní přehlídky středních škol jsou exkurze do firmy TOSHULIN ,a.s. Hulín, MODIKOV, s.r.o. Hulín a Chropyňská strojírna, a.s. Chropyně. Pro žáky základních škol jsou připraveny dva autobusy, které zajišťují průběžnou dopravu do uvedených firem.

„V rámci regionu Kroměříž je mnoho zaměstnavatelů, kteří hledají kvalitní zaměstnance a stále jim chybí a já věřím, že tato přehlídka pomůže upozornit na nepokrytá místa a třeba i probudí zájem o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové“, zmínil úvodem slavnostního zahájení Jaroslav Němec, starosta města Kroměříž.

Povinnou devítiletou školní docházku v letošním školním roce ukončí v ORP Kroměříž 504 žáků a právě oni jsou nejširší cílovou skupinou, na kterou je přehlídka středních škol a pracovního uplatnění zaměřena.

„Není to však jen o mladých lidech, ale i o těch starších a zkušenějších, kteří přemýšlí o rekvalifikaci k jinému uplatnění na trhu práci. Obrovskou výhodou této společné prezentace je možnost využít osobního kontaktu přímo se zástupci významných regionálních firem, personalisty a také s představiteli středních škol, kteří jsou připraveni poradit a zorientovat se v široké nabídce“, doplnil Richard Koubek, zástupce Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Pokud jste se dnes přehlídky nemohli zúčastnit, pak máte příležitost ještě zítra 4. listopadu v době od 9 do 16 hodin.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek