Mapka ukazuje, kam vyrazit v Kroměříži v době pandemie

| 05.03.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Tipy na procházky, běh i cyklovýlety na území města Kroměříže zobrazuje mapová aplikace, jejímž autorem je koordinátor městské mobility kroměřížské radnice Martin Gabryš. „V době pandemie je kvůli opatřením proti šíření viru stále složitější nalézt vhodná místa na trávení volného času. Chtěli jsme lidem, a před jarními prázdninami speciálně rodinám s dětmi, přehledně ukázat možnosti, které v Kroměříži mají,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Mapa je dostupná zdarma na adrese www.mapujme.cz/kolemkm. Tipy na procházky a běh jsou označeny zelenou barvou a na cyklovýlety růžovo-fialovou barvou. „Při kliknutí na trasu se dozvíte, jak je dlouhá, za jak dlouho ji můžete zdolat a pro koho je vhodná. Vlevo nahoře je menu, kde můžete vypínat a zapínat vrstvy v mapě a měnit podkladové mapy. Vpravo nahoře najdete nástroje jako je zoom, tisk mapy a určení polohy pomocí GPS,“ popsal Gabryš.

V letošním roce připravuje město několik novinek. Obnoví například značení Naučné stezky Hráza a vzniknou také nové stezky na Barbořině. V příštím roce se pak radnice hodlá zaměřit na lokalitu Hvězda, kde jsou v plánu singletraily. Pro cyklisty bude ale již letos vybudován pumptrack. Město připravuje také nový plán cyklostezek, který naváže na nové dopravní značení pro cyklisty, které se začalo v ulicích objevovat loni a letos se v tomto záměru bude pokračovat.

Sdílejte článek

Tisknout článek