Listopadová příprava asistentů prevence kriminality

| 12.11.2015 |

Tiskové zprávy

Město Kroměříž v tomto roce úspěšně pilotuje projekt dotovaný Ministerstvem vnitra ČR, jehož cílem je vytvoření podmínek pro preventivní aktivity dvou asistentů, podílejících se spolu s městskou policií na zvyšování bezpečnosti a veřejného pořádku v našem městě.

V symbolický den 11. 11. 2015 bylo těžiště interaktivní přípravy věnováno rozboru základních podmínek úspěšné komunikace s občany, s důrazem na zvládání nestandardních situací pomocí základních kroků komunikační prevence.

Což v praxi znamená, že asistent prevence kriminality (APK) musí zvládnout vyhodnotit konkrétní situaci, individuální projevy jednotlivců až po vyjednávání se svými protějšky a zabránění vzniku konfliktní, ohrožující či nestandardní situace.   

Mentor asistentů (strážník městské policie) v závěru přípravy spolu s lektorem (specialistou profesní přípravy) kladně vyhodnotili připravenost obou účastníků a jejich dosavadní preventivní působení.

Je předpoklad, že i v následujícím období budou asistenti prevence kriminality ve vybraných lokalitách předcházet přestupkové a společensky nežádoucí činnosti a přispějí tak ke zvýšení pocitu bezpečí našich občanů.  

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek