Lidé mohou používat nový přechod pro chodce od hřbitova k Tescu

| 07.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice dokončila nový přechod pro chodce v ulici Velehradská od nákupního centra Tesco k městskému hřbitovu. „Dnes byla stavba řádně zkolaudována, a tak občané mohou nový přechod pro chodce bez jakýchkoliv omezení používat. Podařilo se tak vyřešit letitý problém s přecházením frekventované komunikace, kde chodcům hrozilo permanentní nebezpečí od projíždějících vozidel,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Jelikož nebylo možné realizovat přechod v místě, kde by navázal na stávající branku, muselo město vybudovat nový vstup do areálu hřbitova a nové chodníky, které navrhovaný přechod pro chodce propojily se stávajícími chodníky v ulici Velehradská i na hřbitově. „Přechod pro chodce s ochranným ostrůvkem začíná u schodiště k obchodnímu domu Tesco a končí novým průchodem, který byl vybudován v místě hřbitovní zdi a který je osazen novou bránou,“ dodal místostarosta Karel Holík.

Přechod vybudovala společnost SISKO z Přerova, která nabídla cenu zhruba 1,3 milionu korun. Oproti předpokládané ceně veřejné zakázky město ušetřilo téměř 200 tisíc korun. „Část nákladů navíc pokryjeme z dotace z evropských fondů,“ informoval starosta Opatrný.

Problém s přecházením rušné komunikace u hřbitova je dlouhodobý. Parkovací plochy na obou koncích hřbitova jsou omezené a při obřadech s hojnější účastí nebo v období svátků Památka zesnulých či Vánoc kapacity nestačí. Mnozí lidé tak využívají právě parkoviště u zmíněného nákupního centra. Problém by částečně mohlo pomoci vyřešit rozšíření parkovacích míst, se kterým počítá projekt rekonstrukce smuteční síně.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek