Lidé mohou podpořit kroměřížské dobrovolné hasiče v celostátní anketě

| 02.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Kroměříže se dostala do finále devátého ročníku celostátní ankety Dobrovolní hasiči roku. „Odborná porota rozhodla, že jeden z jejích zásahů si svou náročností a provedením postup do závěrečného kola zaslouží. Ve finále rozhoduje veřejnost. Naši dobrovolní hasiči odvádějí skvělou práci a podporu si určitě zaslouží," uvedl starosta Jaroslav Němec.

Porota ocenila zásah z noci na 7. dubna, kdy byli kroměřížští dobrovolní hasiči přivoláni k požáru opuštěné kotelny na sídlišti Zachar. Dva hasiči v dýchacích přístrojích posílili profesionální hasiče při průzkumu objektu a jeho hašení. Uvnitř nalezli popáleného člověka, jehož se snažili zachránit. Na transportu asi 160 kilogramů těžkého muže se podílel i zbytek jednotky.

„Vše probíhalo v neznámém prostředí, kvůli zakouření s nulovou viditelností a ve vysoké teplotě. Muže se bohužel zachránit nepodařilo, lékař konstatoval smrt. Pro některé členy jednotky to bylo vůbec první setkání s úmrtím při akci. Jednalo se o mimořádně fyzicky a hlavně psychicky náročný zásah, za který jsme si na místě vysloužili pochvalu od velitele zásahu z řad profesionálních hasičů," popsal Adam Fuksa, který jednotce kroměřížských dobrovolných hasičů na místě velel.

Občané, kteří by chtěli kroměřížské hasiče v anketě podpořit, mohou hlasovat prostřednictvím formuláře na webu http://www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/ (vyžaduje se zpětné potvrzení mailem) Druhou variantou je zaslání SMS ve tvaru HASICI JSM4 na telefonní číslo 900 77 06 (mezi slovem HASICI a JSM4 je mezera). Cena této SMS je šest korun. „Z každého e-mailu či mobilního telefonu se dá hlasovat pouze jednou. Hlasování končí 20. října," dodal Fuksa.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Kroměříže vyjíždí k požárům a dalším mimořádným událostem ve městě i jeho okolí. Letošní rok je pro ni co do počtu zásahů rekordní. Jednotka totiž eviduje zhruba 70 událostí, za celý loňský rok jich bylo 47. „Veškerou tuto činnost přitom dobrovolní hasiči dělají pro své spoluobčany zcela zdarma, bez nároku na jakýkoliv honorář," uzavřel kroměřížský starosta Jaroslav Němec.

Sdílejte článek

Tisknout článek