Letošní vánoční strom v Kroměříži zřejmě bude z místní části Vážany

| 03.11.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži v letošním roce zřejmě rozzáří strom, který nyní stojí v soukromé zahradě v ulici Polní v místní části Vážany. „Jedná se o smrk ztepilý, který je vysoký zhruba dvanáct metrů. Nyní ho čeká ještě odborné posouzení, ze kterého vyplyne, zda strom bude vhodný pro vánoční účely,“ uvedl Martin Posolda z radničního odboru služeb.

Loni na Velkém náměstí stál vánoční strom z Braunerovy ulice v Dolních Zahradách. Jednalo se o smrk pichlavý.

Vánoční strom se na Velkém náměstí rozsvítí ve čtvrtek 24. listopadu. Program začne v 15 hodin koncertem pěveckého souboru Soukromé základní umělecké školy D-Music Kroměříž, následovat bude taneční vystoupení Klubu sportovního tance Swing – Dance Power a poté budou své umění prezentovat žáci Základní umělecké školy Kroměříž.

Na 16.30 hodin je naplánováno slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti členů vedení radnice. Pro ty, kteří se na Velkém náměstí zdrží déle, je připravená v 16.40 hodin vánoční písničková show Vánoce s Míjou a v 18 hodin koncert Standy Hložka s kapelou SH – BAND, který program uzavře. Na Velkém náměstí se bude ve čtvrtek 24. a v pátek 25. listopadu konat také adventní jarmark.

Předvánoční program v Kroměříži bude pokračovat vánočními trhy s názvem Šťastné a veselé, které se na Velkém náměstí budou konat od 10. do 22. prosince.

Sdílejte článek

Tisknout článek