Letošní vánoční strom v Kroměříži přivezou z ulice Františka Vančury

| 31.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži letos rozzáří strom, který momentálně stojí na soukromém pozemku v ulici Františka Vančury na Barbořině. „Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký zhruba 12 metrů a který byl vysazen asi před 30 až pětatřiceti lety,“ uvedl Martin Posolda z radničního odboru služeb. Strom roste v předzahrádce rodinného domu.

Loni náměstí krášlil smrk ztepilý, který byl přivezen z nedaleké ulice Pod Barbořinou. Ve stejné ulici rostl i vánoční strom z roku 2017. „Je to náhoda, ale je fakt, že Barbořina je pro nás v posledních letech lokalitou z hlediska vánočních stromů velmi zajímavou. Děkujeme lidem, kteří se rozhodli stromy darovat a všem občanům Kroměříže tak zpříjemnit Vánoce,“ dodal starosta Jaroslav Němec.

Letošní vánoční strom bude rozsvícen poslední listopadový čtvrtek, tedy 28. listopadu v 16:30, a to za účasti vedení města v čele se starostou. Ulice rozzáří vánoční osvětlení, které bude stejné jako v minulých dvou letech, kdy kromě historického centra světelné prvky zdobily i ulice na průtahu městem.

Rozsvícením vánočního stromu vyvrcholí dvoudenní program s adventním jarmarkem na Velkém náměstí. Představí se v něm žáci místních uměleckých škol, Martin Harich s kapelou či hvězda dětských zábavných show Míša Růžičková. Další adventní program připravil Dům kultury v Kroměříži letos netradičně ve svých prostorách a v okolí.

„Od 5. do 12. prosince čeká návštěvníky osvětlené a nazdobené vánoční náměstíčko, kde budou k dispozici stánky s občerstvením a s drobnými dárky. Ve svátečně vyzdobených prostorách se pak odehrají kulturní vystoupení, když vystoupí například spolek Loudadlo i s loutkami Jů a Hele, místní Říše loutek i ZŠ a MŠ F. Vančury. Děti se mohou těšit také na mikulášskou nadílku, chybět nebudou tvořivé dílničky, koncerty ani diskotéka,“ popsal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Předvánoční program ve městě bude pokračovat oblíbeným Adventem na radnici. Desetidenní program začne v pátek 13. prosince a skončí v neděli 22. prosince. „Nabídne koncerty, divadelní představení pro malé i velké, vystoupení dětských folklorních souborů, pěveckých sborů i kroměřížských základních a středních škol,“ popsala místostarostka Daniela Hebnarová.

Ve stáncích se opět budou měnit prodejci i sortiment. „Lidé si zde budou moci koupit drobné dárky, ozdoby a dekorace, tradiční i méně obvyklé dobroty, vybrat si z široké nabídky punčů, svařáků, káv i vánočního cukroví. Po loňském výletu do Doby ledové chystáme i letos zajímavé téma, které překvapí, pobaví, vytvoří kulisu i originální fotokoutek – pozveme přítomné na dalekou cestu, tentokrát za tučňáky,“ doplnil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Více informací je na internetových stránkách www.dk-kromeriz.cz a www.kromeriz.eu.

Sdílejte článek

Tisknout článek