Letošní vánoční strom v Kroměříži přivezou z Gorkého ulice

| 26.10.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži letos rozzáří strom, který momentálně stojí na soukromém pozemku v Gorkého ulici. „Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký zhruba devět metrů a který byl vysazen asi před třiceti lety,“ uvedl místostarosta Marek Šindler. Strom roste v předzahrádce domu číslo popisné 3092.

„Smrk se začíná vyklánět kvůli tomu, že roste blízko domu. Majitelé se jej proto rozhodli z bezpečnostních důvodů odstranit. Požádali o povolení jeho kácení odbor životního prostředí, který souhlasil. Strom tak přispěje k atmosféře letošních Vánoc v Kroměříži,“ dodal Martin Posolda z odboru správy majetku města a služeb.

Loni Velké náměstí na Vánoce krášlil také smrk pichlavý. Přivezen byl z ulice Pod Barbořinou, městu ho daroval také soukromý majitel. Letos se vánoční strom na Velkém náměstí rozsvítí ve středu 6. prosince, loni to přitom bylo už 24. listopadu.

Radnice termín změnila, neboť nově bude od Mikuláše až do 22. prosince souvislý program. Od rozsvícení stromu až do neděle 10. prosince totiž bude probíhat na Velkém náměstí mikulášský jarmark a v pondělí 11. prosince začne Advent na radnici, který potrvá až do zmíněného 22. prosince.

Advent na radnici stejně jako v loňském roce promění dvůr Starého pivovaru a radnice v kouzelné místo s vánoční atmosférou, světelnou výzdobou a opravdovým sněhem. Připraveny budou stánky s pochutinami, drobnými dárky i ozdobami, posezení i kulturní program s koncerty, divadelními představeními, sportovními aktivitami, vystoupením dětí ze škol a kroužků, dílničkami pro malé i velké a promítáním filmů s vánoční tematikou.

Sdílejte článek

Tisknout článek