Letošní novinky pro turisty v Kroměříži slavily úspěch

| 18.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice sice ještě nemá kompletní data o návštěvnosti města, nedávno skončenou turistickou sezonu si přesto troufá hodnotit jako vydařenou. „Myslím, že se nám letos podařilo rozšířit turistickou nabídku Kroměříže o nové služby a posunout tak dobré jméno města zase o kousek dál,“ mínil starosta Jaroslav Němec.

Kroměříž na sebe upozornila novinkou v podobě turistické plavby, přičemž loď brázdící hladinu řeky se okamžitě stala atrakcí. Po technické stránce projekt znamenal pořídit plovoucí molo, zabezpečit pohodlný a bezpečný nástup a výstup a zajistit přístup k hladině, a to včetně nezbytných administrativních úkonů a povolení.

A také najít zkušeného provozovatele, kterým se stala společnost Kroměřížská plavební. „I když sezona začala se zpožděním, od poloviny července do konce září se na palubě výletní lodě Bruno svezlo téměř 700 lidí, což je s ohledem na omezenou kapacitu lodě vynikající start,“ poznamenala místostarostka Daniela Hebnarová.

Další letošní novinku přivítali především cyklisté. Se začátkem prázdnin totiž radnice zprovoznila svou první veřejnou nabíječku pro elektrokola. „Úspěšně slouží na nově opraveném náměstí Míru. Jak ukázala praxe, není využívána jen cyklisty, ale i pěšími k nabíjení mobilních telefonů,“ popsal vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

V portfoliu významných událostí radnice přispěla i dvěma novými originálními akcemi. Zábavná soutěžní show Drtivá porážka přilákala téměř dva tisíce návštěvníků a 1500 fandů tvrdší muziky svou účastí na rockové opeře Vymítač jasně potvrdilo, že i tento žánr má v Kroměříži své místo. „A zájem přitom neopadl ani o dnes již zavedené služby pro turisty, jako jsou kostýmované prohlídky Tajemství staré Kroměříže či hra Hledání pokladu biskupa Bruna,“ uzavřel Zrna.

Sdílejte článek

Tisknout článek