Ledové sevření komplikuje hlavně dopravu

| 02.12.2014 |

Tiskové zprávy

Celý kroměřížský region se v úterý 2. prosince probudil do ledového rána. Ke včerejší silné ledovce způsobené namrzajícím deštěm se nad ránem přidalo ještě sněžení, což komplikuje situaci zejména v dopravě. Podle dispečinku Správy a údržby silnici Kroměřížska lze na vozovkách celého okresu očekávat výskyt popadaných stromů a větví ulámaných pod tíhou zmrazků.

Na dálnici D1 se vyskytuje námraza a řidiči by měli s mimořádnou opatrností počítat s kluzkou vozovkou. Úplně uzavřeny už byly dva silniční úseky v regionu. Na silnici III/42826 ze Zdounek na Bunč v pondělí večer po 19.50 h uvízla vozidla a bránila průjezdu a po dohodě s Policií ČR byla tato silnice uzavřena. Další uzavírku dopravní dispečer nařídil na silnici III/36741 do Sulimova ve směru od Kvasic.

Podle vedoucího odboru služeb kroměřížské radnice Lamberta Hanzala je přímo v Kroměříži v terénu veškerá údržbová technika a s menšími či většími obtížemi jsou ve městě sjízdné všechny komunikace zahrnuté v Plánu zimní údržby.  „Lidé by ale měli dbát zvýšenou pozornost i při po hybu na chodnících a velmi nebezpečné jsou také padající namrzlé větve stromů,“ upozornil Lambert Hanzal. „Kroměřížská MHD je plně v provozu a navzdory počasí se nepotýkáme s žádnými většími problémy,“ doplnil jednatel Kroměřížských technických služeb Petr Sedláček s tím, že mimořádnou pozornost je třeba věnovat například ručnímu dočišťování autobusových zastávek.

AKTUALIZACE ZE DNE 2. 12.2014 - od 12.30 h jsou veškeré úseky vozovek na území okresu Kroměříž sjízdné, tedy i dříve uzavřená vozovka III/42826 Zdounky – Bunč a silnice III/36741 Sulimov ve směru od Kvasic.

Sdílejte článek

Tisknout článek