Lávka přes Moravu bude v pátek kvůli geodetickému zaměření hodinu uzavřena

| 07.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Lávka pro pěší přes řeku Moravu bude v pátek od 10:00 do 11:00 uzavřena. „Důvodem je geodetické zaměření lávky,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku města a služeb Lambert Hanzal. Zaměření je součástí mimořádné kontroly lávky, kterou inicioval starosta Jaroslav Němec poté, co se v sobotu v Praze zřítila podobným způsobem postavená lávka.

„Příští týden začnou další prohlídky, které budou podkladem pro podrobnou diagnostiku mostu,“ doplnil Hanzal. Lávka každoročně prochází běžnou prohlídkou, v delších intervalech ji stejně jako další mosty ve správě radnice čeká prohlídka hlavní. Lávka jí prošla naposledy v roce 2014, další je plánována na příští rok. V roce 2015 lávka navíc prošla statickou zatěžkávací zkouškou.

Lávka byla postavena v roce 1984. Je dlouhá 76 metrů, délka nosné konstrukce lávky je 63 metrů. Lávka odolala při velkých povodních v roce 1997, kdy pouze přišla o zábradlí, které bylo tehdy odstraněno, aby nezachytávalo naplavené větve a stromy. Po záplavách bylo zábradlí instalováno zpět a lávka byla pečlivě zkontrolována. Bez úhony přežila i povodně v letech 2006 a 2010.

Sdílejte článek

Tisknout článek