Květnové pietní akty připomenou osvobození Československa i města Kroměříže v roce 1945

| 20.03.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

V prvním květnovém týdnu si zástupci kroměřížské radnice i některých organizací a obyvatelé města společně připomenou výročí osvobození republiky i města Kroměříže a ukončení druhé světové války. „Připomínkou a oslavou osvobození, jehož 78. výročí si letos připomeneme, bude pietní akt u památníku rumunských vojáků 3. května, který doplní o den později setkání u hrobu Ludvíka Svobody na místním hřbitově,“ upřesnil starosta Tomáš Opatrný.

Pietní akt k uctění památky padlých vojáků rumunské armády s položením věnců proběhne na náměstí Míru před budovou Justiční akademie ve středu 3. května v 10 hodin. Tradičně se jej účastní představitelé radnice, zástupci Armády České republiky, Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu, Sdružení válečných veteránů ČR a dalších organizací a veřejnosti. Pozvaní jsou rovněž hosté z Velvyslanectví Rumunska v České republice.

O den později, tedy ve čtvrtek 4. května, se ve 12,30 hodin uskuteční slavnostní setkání u hrobu generála Ludvíka Svobody na městském hřbitově v Kroměříži. Při této příležitosti se do Kroměříže sjíždějí členové Společnosti Ludvíka Svobody a pamětníci z celého Česka. I zde položí věnce a květiny představitelé města a zúčastněných organizací.

Sdílejte článek

Tisknout článek