Krytý plavecký bazén čeká rekonstrukce trysek a rozvodů vody

| 14.04.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Sportovní zařízení města Kroměříže, příspěvková organizace města, plánuje rekonstrukci trysek a rozvodů vody velkého pětadvacetimetrového krytého plaveckého bazénu v Obvodové ulici. „Jejich stávající stav je havarijní. Pokud bychom k této opravě nepřistoupili, hrozilo by až odstavení bazénu,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Radní již schválili vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele. Odhadované náklady se pohybují kolem zhruba 2,7 milionu korun.

Velký plavecký bazén napouští celkem více než tři desítky trysek. „Za léta používání jsou zkorodované, protéká jimi voda. Čtyři z nich už jsme kvůli tomu museli uřezat a ucpat,“ poznamenal Petr Opravil, který je pověřený vedením Sportovních zařízení města Kroměříže. Práce na výměně trysek a rozvodů vody jsou plánovány na letní měsíce, kdy krytý plavecký bazén bývá mimo provoz. Hotovo by mělo být do poloviny srpna.

Kroměřížský krytý plavecký bazén dostal povolení k užívání v roce 1986. „Momentálně zdaleka neodpovídá moderním zařízením tohoto typu. Minulé vedení města o rekonstrukci či o stavbě nového plaveckého bazénu jen dlouze mluvilo, za čtyři roky se přípravy nikam neposunuly. My se přikláníme k opravě stávajícího bazénu. Po stavbě nové sportovní haly je pro nás rekonstrukce bazénu prioritou,“ dodal starosta Tomáš Opatrný.

O modernizaci plaveckého bazénu se v Kroměříži hovoří léta, na zásadní úpravy však sportoviště stále čeká. „Řeší se jen nutné investice, například loni výměna hlavního čerpadla,“ doplnil Opravil. V roce 2004 byla pro špatný technický stav odstraněna skokanská věž u velkého plaveckého bazénu. V letech 2005 a 2006 byla vypracována dokumentace na rekonstrukci krytého bazénu, podle které byla například opravena kotelna či vyměněna prosklená fasáda bazénových hal. Velká část projektu ale nebyla realizována.

V roce 2016 vznikla studie Modernizace, rekonstrukce a přestavba plaveckého bazénu v Kroměříži. Ke studii měli řadu připomínek a požadavků zástupci spolku Plavecké sporty Kroměříž. Autor některé z nich do studie zapracoval a v roce 2019 vytvořil revizní dodatek studie. Ani ta však realizována nebyla. Minulé vedení města nechalo zpracovat studii na výstavbu nového plaveckého bazénu. „Náklady na něj by se ale pohybovaly kolem půl miliardy korun. Je to mimo možnosti rozpočtu města, nezbyly by totiž prostředky na další potřebné investice,“ uzavřel Holík.

Sdílejte článek

Tisknout článek