Kroměřížský vánoční strom se oděl do nového světelného hávu

| 25.11.2014 |

Tiskové zprávy

V průběhu listopadu se v kroměřížských ulicích znovu po roce objevila slavnostní výzdoba. Po loňské premiéře nového vánočního LED osvětlení se letos kroměřížská radnice rozhodla modernizovat i osvětlení vánočního stromu. Celá sváteční světlená výzdoba zkrášluje od 27. listopadu historické centrum města a jeho nejbližší okolí a kouzelnou sváteční atmosféru bude vytvářet až do svátku Tří králů.

„Veškerou výzdobu náměstí a ulic jsme zakoupili a poprvé použili v loňském roce, nově se v tomto roce pořizovalo osvětlení vánočního stromu a stálo 95 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se jedná o LED světla, nespotřebuje výzdoba tolik energie a náklady na provoz tedy odhadujeme zhruba ve stejné výši, jako v předešlém roce,“ upřesnil jednatel Kroměřížských technických služeb Petr Sedláček a dodal, že nejnákladnější není provoz, tedy samotné svícení, ale instalace osvětlení.

Podle vedoucího odboru služeb Městského úřadu Kroměříž Lamberta Hanzala počítá městský rozpočet na vánoční výzdobu a její provoz s částkou 600 tisíc korun, stejně jako tomu bylo v uplynulém roce. Nejvýraznějším symbolem Vánoc je opět strom na Velkém náměstí. „Ten letošní pochází z ulice Československé armády, jedná se o smrk a vyrostl na pozemku města,“ doplnil Lambert Hanzal.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek