Kroměřížský vánoční strom bude letos zřejmě z Barbořiny

| 24.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži bude o vánočních svátcích v závěru letošního roku pravděpodobně zdobit strom, který roste před jedním z rodinných domů v ulici Kazimíra Rudého na sídlišti Barbořina. „Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký asi deset metrů. Odhadované stáří stromu je zhruba 30 let,“ popsal Martin Posolda z radničního odboru služeb.

Strom podle něho čeká odborné posouzení, ze kterého vyplyne, zda bude vhodný pro vánoční účely. V minulém roce stál na Velkém náměstí smrk ztepilý z Polní ulice v místní části Vážany. Zajímavostí je, že Barbořina bývá tradičním „dodavatelem“ kroměřížských vánočních stromů. Pocházely odtud například vánoční stromy v letech 2017, 2018 i 2019.

Vánoční strom se letos na Velkém náměstí rozsvítí ve čtvrtek 23. listopadu. Program začne v 15:30 hodin. Vystoupí v něm klaun Albertík a jeho vánoční maskotí kamarádi, andílci, čertíci a sněhulák Kulička i ponocný Třebek. O hudební doprovod se postará zpěvačka Marta Vančová a cimbálová muzika Studánka a celým programem provede návštěvníky moderátor Bořek Slezáček. Samotné rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 16:30 hodin.

V 18:15 hodin pak zahraje známé rockové i popové hity v netradičním podání Ukulele Orchestra jako Brno. Po celý den se bude na Velkém náměstí konat adventní jarmark, kde prodejci ve stáncích nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží, dárky, ozdoby, svíčky a samozřejmě také bohaté občerstvení.

Adventní čas na Velkém náměstí dále rozzáří 1. prosince příjezd Coca-Cola vánočního kamionu a předvánoční program bude pokračovat od 9. do 21. prosince tradičními trhy Šťastné a veselé s každodenním programem.

Sdílejte článek

Tisknout článek