Kroměřížský hokejový klub je oceňován za dobrou práci s mládeží

| 08.02.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížského hokejového klubu si všiml web www.hokej.cz, který patří mezi přední tuzemské servery zabývající se nejrychlejším kolektivním sportem planety. Ocenil práci s mládeží, které se oddíl pečlivě věnuje. „Je krásný pocit, když o našich sportovních klubech píšou až v Praze. Budeme nadále podporovat všechny sportovní kluby, které pracují dobře s mládeží,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Hokejový klub pořádá pro nejmenší děti školičku bruslení. Důležité pro něj je, aby k hokeji dotáhl předškoláky a školáky ve věku od čtyř do sedmi let. „Do školičky bruslení každoročně vstoupí kolem stovky nových dětí,“ těšilo Holíka. Podle šéftrenéra Jiřího Osiny tvoří mládež základ každého klubu. „Rodičům chceme ukázat, že o děti máme zájem,“ řekl webu www.hokej.cz Osina. Celý článek najdete zde: https://www.hokej.cz/mladez-clanek/kromeriz-si-mladez-hycka-jedine-takovy-klub-muze-byt-uspesny-rika-seftrener/5036780.

Od výuky bruslení děti postupně přecházejí do nejnižší kroměřížské kategorie, co přípravky. Dál putují přes třídy, čtyři žákovské kategorie a dorost až do juniorky. Dohromady se tak klub stará zhruba o 200 mladých hokejistů. Motivací jsou jim úspěchy jejich předchůdců. „Budeme jen rádi, když nám občas někdo vyroste a pošleme ho dál, do okolních klubů Zlína, Přerova či Vsetína, kde se mohou stát konkurenceschopnými a kvalitními hráči,“ dodal Osina.

Velké vzory kroměřížským dětem nechybí. Vždyť na zdejším zimním stadionu začínala například nynější hvězda New York Rangers z kanadskoamerické NHL Filip Chytil. Kořeny v Kroměříži má i opora extraligové Olomouce Aleš Jergl, nebo i mládežničtí reprezentanti, obránci Jakub Sirota a Jan Dluhoš, který je dokonce kapitánem výběru do 19 let. Sirota, Dluhoš a Chytil odešli z Kroměříže do Zlína, Chytil i Sirota pak odtud vyrazili do zámoří (Sirota zde hraje univerzitní soutěž).

Na ledové ploše kroměřížského zimního stadionu se každoročně protočí více než 60.000 lidí. Stadion patří městu, které ho získalo ve veřejné dražbě v roce 2006 za 4,93 milionu korun. Kromě hokejistů, které město podporuje i finančně, ho využívají školy, školky a také veřejnost. Radnice v roce 2008 opravila střechu, později ještě štítové stěny stadionu i další stěny objektu, z nichž odpadávalo sklo. Předloni město opravilo osvětlení a ozvučení zimního stadionu.

Další nákladné opravy však zimní stadion ještě čekají. V plánu je celková rekonstrukce interiéru i venkovního pláště, a také výstavba nové tréninkové haly ze zadní strany budovy. „Momentálně se pracuje na vyřizování nezbytné dokumentace. Připravena už je rekonstrukce chladicího zařízení a strojovny. Monitorujeme možnosti získání dotace, rádi bychom s opravami začali v co nejbližším možném termínu,“ uzavřel místostarosta Holík.

Sdílejte článek

Tisknout článek