Kroměřížské technické služby jsou na zimní údržbu připravené

| 16.11.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Rozsah zimní údržby v Kroměříži a místních částech města se v nadcházející zimě nezmění. Společnost Kroměřížské technické služby (KTS), kterou stoprocentně vlastní město, se tak bude starat o asi 120 kilometrů chodníků a zhruba 80 kilometrů silnic.

Zimní údržbu budou technické služby zajišťovat s pomocí dvou silničních sypačů, traktoru s radlicí a sypačem, pěti multikár a šesti kusů další techniky, mezi něž patří třeba chodníkové frézy, dva malotraktory a chodníkový sypač s radlicí. „Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Na ošetření chodníků a komunikací se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Výhradně inertní materiály je pak třeba používat na lávce přes řeku Moravu, na Zborovském mostě a také na mostě v Postoupkách.

Zimní údržba v loňském roce stála město téměř 5,5 milionu korun. V roce 2021 to bylo zhruba 6,8 milionu korun. Letos od ledna do března pak radnice musela na tyto účely vynaložit více než pět milionů korun. Další peníze si vyžádá ještě údržba chodníků a komunikací na konci letošního roku.

Sdílejte článek

Tisknout článek