Kroměřížské technické služby budou v zimě udržovat asi 200 kilometrů chodníků a cest

| 01.11.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

O asi 120 kilometrů chodníků a zhruba 80 kilometrů komunikací se budou v zimě starat Kroměřížské technické služby. „Plán zimní údržby se letos oproti minulému roku nijak nezměnil,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec (Nezávislí).

Podle Vlastimila Foltýna z odboru služeb se na nadcházející zimu nepořizovala žádná nová technika na zimní údržbu. Technické služby ji nadále budou zajišťovat pomocí dvou sypačů, pěti multikár a šesti kusy další techniky včetně dvou chodníkových fréz či traktoru s radlicí. „Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně,“ uvedl Foltýn.

Na ošetření chodníků a komunikací se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Zimní údržba v loňském roce stála město 4,55 milionu korun. „Náklady za zimní měsíce letošního roku, to jest od ledna do konce března 2018, činily zhruba 3,7 milionu korun,“ doplnila Pavla Cielecká z odboru služeb. Další peníze si letos vyžádá ještě údržba chodníků a komunikací na konci roku.

Sdílejte článek

Tisknout článek