Kroměřížské školy opět uspěly se žádostmi o dotace

| 08.09.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Již podruhé v letošním roce se kroměřížským školám podařilo uspět v dotační výzvě Nadace ČEZ STROMY. Po Mateřské škole Kollárova a Mateřské škole Žižkova, které získaly finanční podporu na jaře, nyní dostaly dotaci Nadace ČEZ také Základní škola Oskol a Mateřská škola Gorkého. „Jsem rád, že umíme získávat a využívat peníze z dotačních programů. Zvláště, pokud díky těmto financím zlepšíme a zkrášlíme okolí škol, a tím vlastně i životní prostředí ve městě,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Základní škola Oskol a Mateřská škola Gorkého získaly na výsadbu stromů a keřů na svých školních zahradách dohromady částku přesahující 100 tisíc korun. Základní škola Oskol tak na podzim výsadbou zvelebí nádvoří a vytvoří edukační a relaxační prostor pro žáky a rodiče. Mateřská škola Gorkého získala podporu na výsadbu v prostorách zahrady mateřské školy v Gorkého ulici a výsadbu v zahradě MŠ Trávník, která je jejím odloučeným pracovištěm. Obě školy při podzimních výsadbách formou zahradních slavností spojených s brigádou počítají se zapojením rodičů dětí a žáků.

„Kroměřížské školy tak v letošním roce v jarním a podzimním kole dotační výzvy Nadace ČEZ STROMY získaly již celkem 153.850 korun. Děkujeme Nadaci ČEZ, že pomáhá rozvíjet naše školy,“ doplnila Linda Matušková, která má na starost konzultační a poradenskou činnost radničního odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Sdílejte článek

Tisknout článek