Kroměřížské dopravní hřiště se po zimě otvírá veřejnosti

| 30.03.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Dětské dopravní hřiště Kroměříž v Koperníkově ulici bude po zimní přestávce opět v provozu. Poprvé se otevře v neděli 2. dubna a v letošním roce bude areál veřejnosti k dispozici vždy v pátek a v neděli odpoledne. Kdokoliv si tak může přijít zajezdit s kolem, koloběžkou nebo třeba s kolečkovými bruslemi. „Vítány jsou především děti a mládež. Vždyť z dnešních malých řidičů na kolech a koloběžkách jednou vyrostou ti velcí za volanty aut a řídítky motocyklů a zkušenosti získané na dopravním hřišti se jim budou hodit,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Otevírací doba ve zmíněných dvou dnech bude od 15 do 18 hodin a vstup do areálu je zdarma. Každý, kdo se zapojí do provozu na dopravním hřišti, musí mít cyklistickou přilbu. Za děti na hřišti zodpovídají rodiče a všichni návštěvníci by měli respektovat provozní řád zařízení. 

Provozovatelem hřiště je Český červený kříž, oblastní spolek Kroměříž. V areálu v době, kdy není otevřen pro veřejnost, pořádá nejrůznější aktivity – školení, semináře, soutěže zaměřující se na prověřování znalostí pravidel silničního provozu nebo oblast zdravovědy a první pomoci, a to jak pro děti, tak i pro dospělé. Na jejich přípravě spolupracuje s BESIPem, odborem školství, mládeže a tělovýchovy kroměřížské radnice a jednotlivými mateřskými, základními i středními školami ve městě.

„Naší hlavní činností na dopravním hřišti je výuka dopravní výchovy pro žáky 4. ročníků, kteří sem přijíždí denně ze základních škol z celého území bývalého okresu Kroměříž a v jarních měsících skládají zkoušky mladých cyklistů. V odpoledních hodinách pak přichází na výuku dopravní výchovy školní družiny,“ doplnila Alice Juračková, ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Kroměříž.

Sdílejte článek

Tisknout článek