Kroměřížská radnice obnovuje Grémium podnikatelů

| 02.03.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Vedení kroměřížské radnice po čtyřleté odmlce opět obnovuje pracovní skupinu nazvanou Grémium podnikatelů. „Je to další krok k lepší komunikaci města s občany, kterou máme i v programovém prohlášení. Vedení radnice považuje za důležité pravidelně se setkávat s podnikateli a s velkými zaměstnavateli v Kroměříži a řešit s nimi témata, se kterými jim můžeme pomoci,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka, který je koordinátorem tohoto projektu.

Úvodní setkání Grémia podnikatelů se uskuteční 8. března. Podle Motyčky by se Grémium podnikatelů mělo scházet pravidelně jednou za čtvrt roku. „Cílem by měla být diskuse a návrhy opatření, které pomohou zlepšit podmínky pro zaměstnavatele a pro podnikající osoby ve městě Kroměříži,“ poznamenal Motyčka.

Grémium podnikatelů bylo zřízeno jako poradní orgán městské rady v roce 2017. Vedení města s místními podnikateli probíralo různá témata, která se týkala například dopravy, územního plánu, změn zákonů, ale i školství. Ve zpravodaji města vycházela rubrika, která představovala jednotlivé společnosti, jež se Grémia podnikatelů účastnily. Vedení města se s podnikateli scházelo do komunálních voleb konaných v říjnu 2018, ve volebním období 2018 až 2022 Grémium podnikatelů nefungovalo.

Sdílejte článek

Tisknout článek