Kroměřížská dráha nabídne letní jízdy historickým vlakem

| 24.06.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Spolek přátel železnic Kroměřížská dráha nabídne v létě obyvatelům i návštěvníkům Kroměříže jízdy historickými motorovými vlaky na trati mezi Kroměříží a Tovačovem na Přerovsku. Jezdit se bude každou sobotu od 29. června do 31. srpna. „Jsme rádi, že se Kroměřížská dráha rozhodla těmito jízdami oživit letní dění v Kroměříži a okolí. Věřím, že historický vlak zaujme nejen nadšence pro železnici, ale i ostatní dospělé a děti,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Kroměřížská dráha vypravuje historické vlaky po tratích Hané od roku 2007. O sedm let později otevřela muzeum se železniční tematikou v prostorách lokomotivního depa na kroměřížském nádraží. „A protože se jak historické vlaky, tak i muzeum těší rostoucí oblibě, rádi bychom učinili další krok k tomu, abychom se mohli ve vlacích i muzeu potkávat častěji a pravidelně,“ řekl Rostislav Kolmačka ze spolku Kroměřížská dráha.

Kroměřížská dráha připravila prázdninové jízdy výletních historických vlaků pod názvem Hanácké léto na kolejích a ve spolupráci s městy Kroměříž a Tovačov a dalšími partnery. Současně s těmito jízdami bude každou sobotu otevřeno zmíněné železniční muzeum. Více informací včetně jízdního řádu je na internetových stránkách http://www.prototypy.cz/KMD/index.php.

Sdílejte článek

Tisknout článek