Kroměřížané se mohou zapojit do šetření Českého statistického úřadu

| 05.02.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé Kroměříže se mohou zapojit do šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) o životních podmínkách. Domácnosti, které osloví tazatelé statistiků, vybral náhodně počítač. Lidé budou odpovídat anonymně a získaná data budou podle ČSÚ důsledně chráněna podle zákona.

Šetření nazvané Životní podmínky 2018 se uskuteční od začátku února až do 27. května 2018 v celkem 11.575 domácnostech z celé České republiky. Ve Zlínském kraji bylo do zjišťování zahrnuto 600 domácností z 56 obcí. ČSÚ chce získat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel. Srovnávat je bude s údaji v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště. „Aktivní účast občanů na tomto významném statistickém šetření a jejich ochota spolupracovat s ČSÚ je pro nás nesmírně důležitá a umožní nám získat řadu důležitých informací o sociální situaci domácností v ČR, které nelze získat žádným jiným způsobem,“ uvedla v dopise zaslaném na radnici ředitelka krajské pobočky ČSÚ ve Zlíně Hana Hruboňová.

Tazatelé ČSÚ se podle ní respondentům prokazují průkazem, který má podobu polykarbonátové karty, na které je uvedeno jméno držitele průkazu a šestnáctimístný identifikační kód. Prostřednictvím kódu si lidé na webových stránkách https://czso.cz/csu/czso/overeni-tazatele mohou ověřit identitu tazatele. Další informace získají u vedoucí oddělení terénních zjišťování krajské správy ČSÚ Barbory Žídkové na telefonním čísle 577 004 956.

Sdílejte článek

Tisknout článek