Kroměříž uctila památku válečných veteránů

| 09.11.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž si dnes položením věnců na hřbitově u památníku obětem první a druhé světové války připomněla válečné veterány. Jejich hrdinství uctili představitelé města, Sdružení válečných veteránů ČR a zástupci dalších organizací. „Je to příležitost vzpomenout na odvážné občany, kteří bojovali a umírali za naši zemi,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu. Česká republika si tento významný den připomíná od roku 2001. Datum 11. listopadu se odvíjí ode dne 11. listopadu 1918, kdy bylo podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem a skončily tak na západní frontě boje první světové války.

„Vyžádala si životy 9,5 milionu vojáků a šesti milionů civilistů,“ poznamenal Milan Antoš, předseda Sdružení válečných veteránů ČR ve Zlínském kraji. Připomenul i oběti z řad československých vlastenců i to, že za první světové války se zrodil legionářský étos československé armády. Zmínil také, že je nutné za svobodu stále bojovat a bránit ze všech sil dalším potenciálním válečným konfliktům.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek