Kroměříž slavila výročí Vybarveným během, užilo si ho téměř 1700 lidí

| 03.06.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížské ulice dnes opět zaplnili běžci zářící mnoha barvami. Šestý ročník Vybarveného běhu si nenechalo ujít 1672 účastníků. Mezi nimi nechyběl starosta Tomáš Opatrný, který vyběhl na trať po boku svých dětí a s číslem 760. „Je to symbolické číslo, neboť Kroměříž si letos připomíná 760 let od chvíle, kdy byla tehdejší osada povýšena na město,“ uvedl Opatrný. Město výročí slaví na různých akcích během celého roku.

Vybarvený běh si někteří lidé letos zpestřili originálními kostýmy, k vidění tak byla například postava z legendární filmové série Hvězdné války. Účastníci barvami na svém těle a oděvu nešetřili. Na 4,5 kilometru dlouhou trasu se vydali lidé všech generací, od malých dětí v kočárcích až po jejich prarodiče. Čekalo je pět stanovišť, na kterých na ně pořadatelé házeli barvy, na jiných zase lidé probíhali skrze bublinky, mlhu či balónky.

Akci letos zpestřil happening 760 dětských dlaní, který má v podtitulu výzvu: Přijď a obtiskni svou ruku! Děti do 12 let mohly na Velkém náměstí obtisknout na jedno ze čtyř připravených velkých pláten svou barevnou dlaň. Společně tak vytvořily originální výtvarné dílo, které bude připomínat letošní významné výročí města.

Vybarvený běh pokračuje doprovodným programem, kterému vévodí vystoupení bubenické formace Ritmo Factory a tanečnice Veroniky Lálové a večerní koncert Olgy Lounové s kapelou. Během dne si zejména nejmenší návštěvníci mohou užít i další atrakce, například zvětšeniny deskových her, malování na obličej, dětské tetování nebo skákací hrad.

Akce je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Vybarvený běh je již nedílnou součástí turistické sezony ve městě.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek