Kroměříž si připomene založení samostatného státu i zásluhy válečných veteránů

| 18.09.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Výročí vzniku samostatného Československa 28. října a Den válečných veteránů slavený 11. listopadu si obyvatelé Kroměříže i představitelé radnice připomenou prostřednictvím vzpomínkových setkání. „Významné historické události je třeba si stále připomínat. Kvůli starší generaci, která si pamatuje období nesvobody, i kvůli mladším, kterým je třeba přibližovat události minulého století,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

Vznik samostatného Československa v roce 1918 byl důsledkem celoevropského vývoje po první světové válce a po rozpadu Rakouska-Uherska. Pietní akt jako připomínka Dne vzniku samostatného československého státu proběhne v úterý 27. října v 10 hodin na Masarykově náměstí. Kromě zástupců vedení města se pietního setkání u pomníku T. G. M. zúčastní také zástupci T.J. Sokol Kroměříž, Českého svazu bojovníků za svobodu v Kroměříži, Sdružení válečných veteránů ČR a dalších organizací.

U příležitosti Dne válečných veteránů 11. listopadu, který je zároveň dnem, kdy byly podpisem příměří mezi Spojenci a Německem ukončeny v roce 1918 na západní frontě boje 1. světové války, se uskuteční pietní akt na městském hřbitově. V 9 hodin tu představitelé města a zástupci regionálních organizací Českého svazu bojovníků za svobodu a Sdružení válečných veteránů ČR položí věnce k Památníku obětem první a druhé světové války.

Sdílejte článek

Tisknout článek