Kroměříž rozšíří kamerový systém, dohlédne i na Bezručovy sady

| 09.02.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice letos rozšíří městský kamerový systém. Nová pevná kamera bude umístěna na křižovatce ulic Kotojedská a Úprkova a dohlédne tak na přilehlé Bezručovy sady. „Přispěje k tomu, aby se návštěvníci parku cítili bezpečně a Bezručovy sady byly vyhledávaným místem pro odpočinek rodin s dětmi, mládeže i seniorů,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle ředitele městské policie Libora Kubiše si návštěvníci parku v minulosti stěžovali na protiprávní jednání. „Zejména v letních měsících se v parku scházejí lidé bez domova a další nepřizpůsobiví občané, kteří obtěžují ostatní návštěvníky. Řešili jsme zde také pití alkoholu na veřejnosti, které zakazuje městská vyhláška,“ popsal Kubiš.

Podél parku vede jedna z páteřních komunikací ve městě. Kamera dohlédne i na příjezdovou komunikaci k obchodnímu středisku, odkud bývají hlášené krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel na přilehlém parkovišti. Pořízení kamery přijde odhadem na 600.000 korun, 350.000 korun by město mohlo získat jako dotaci z programu prevence kriminality ministerstva vnitra.

Kroměříž má nyní 17 pevných kamerových bodů a k tomu dvě mobilní kamery, které lze podle potřeby přesouvat. Radnice kamerový systém provozuje od roku 2001.

Sdílejte článek

Tisknout článek