Kroměříž představila své krásy na brněnských veletrzích Regiontour a Go

| 25.10.2022 | Šárka Kučerová

Město Kroměříž se představilo na mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech Regiontour. Ten se konal na brněnském výstavišti od 20. do 23. října souběžně s veletrhem průmyslu cestovního ruchu Go. „Kroměříž se na veletrhu představila v samostatném stánku, který grafickým zpracováním vycházel z turistického webu města s podtitulem Poznej, prožij, prozkoumej. A samozřejmě lákal k poznání Kroměříže, k prozkoumání všech jejích zajímavostí a k prožití některé z mnoha akcí, které se tu v průběhu roku konají,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Největší zájem byl o informace a materiály týkající se památek UNESCO – Arcibiskupského zámku a zahrad. Návštěvníci se rovněž zajímali o prohlídkové trasy centrem města, které pod názvem Kroměříží po svých město Kroměříž připravuje už druhým rokem, a tradičně se často ptali po cyklotrasách a možnostech cykloturistiky ve městě a okolí. Z nabízených propagačních materiálů byla pro návštěvníky nejlákavější letošní novinka – malovaná cyklomapa Kroměřížska. Tu pracovníci města spolu se zástupci CBS nakladatelství, které se na její přípravě podílelo, přímo v prezentačním stánku symbolicky pokřtili. „Pochvalu jsme sklidili také za některé propagační dárkové předměty, třeba za pexeso s fotografiemi nejzajímavějších míst v Kroměříži,“ doplnila Petra Svačinová, vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka.