Kroměříž před Vánoci rozzáří čtyři obří adventní svíce

| 22.10.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice připravuje na letošní předvánoční čas atraktivní rozšíření světelné výzdoby. Město se promění v adventní svícen, na čtyřech místech Kroměříže se tak postupně rozzáří dva metry vysoké svíce, o každé adventní neděli jedna. „Budou umístěné na náměstí Míru, na Komenského náměstí, na Masarykově náměstí a na Velkém náměstí u lavičky Václava Havla. Pokaždé tato setkání zpříjemní připravený krátký program. Pojďme společně rozsvítit Kroměříž,“ pozval obyvatele města starosta Jaroslav Němec.

Svíčka na náměstí Míru se rozsvítí 28. listopadu, na Komenského náměstí 5. prosince, na Masarykově náměstí 12. prosince a na Velkém náměstí 19. prosince, pokaždé v 17 hodin. „Krátký program zajistí žáci ze základních nebo středních škol. Děti budou moci na každém setkání sbírat razítka a po nasbírání všech razítek obdrží na rozsvícení poslední, čtvrté svíce malý dárek,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru Útvar tajemníka, který má vánoční program města na starost.

Svíce doplní vánoční strom a ozdoby. „Výzdoba by měla zaujmout i motoristy, kteří budou projíždět městem,“ dodala Nehodová. Nové světelné prvky tak doplní výzdobu vánočních trhů nazvaných Šťastné a veselé, které se na Velkém náměstí uskuteční od 10. do 22. prosince. Zahrnuje stejně jako loni vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků trhů.

V pátek 10. prosince trhy zahájí videomapping, který se loni kvůli omezenému shromažďování lidí konat nemohl, a večerní koncert Davida Kollera. Připraveny budou přibližně dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi. Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém či adventní hrnečky. Po celých 13 dnů by trhy měl doplňovat i kulturní program. Jeho zlatým hřebem bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.

Program mohou ovlivnit případná státem přijatá opatření proti šíření koronaviru.

Sdílejte článek

Tisknout článek