Kroměříž podpořila i podnikatele, kteří si pronajímají prostory města

| 26.06.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice podpořila také podnikatele postižené opatřeními vlády proti pandemii koronaviru, kteří si pronajímají prostory města. Sedmadvacet subjektů obdrží dar ve výši jednoho měsíčního nájemného do maximální částky 20.000 korun, rozhodli již dříve radní. Čtyřem subjektům zastupitelé schválili snížení nájemného ve výši 30 procent za tři „koronavirové“ měsíce, celkem tedy 90 procent jednoho měsíčního nájemného.

„Třicet procent měsíčního nájemného zastupitelé zvolili proto, aby umožnili těmto subjektům žádat na nájemné také o příspěvek od státu, kde je spoluúčast města jednou z podmínek,“ vysvětlil místostarosta Karel Holík. Podle starosty Jaroslava Němce se ze stejných důvodů radní zřejmě na příštím zasedání vrátí i k rozhodnutí o podpoře subjektů, jimž bylo přiznáno jedno měsíční nájemné do částky 20.000 korun.

Město již dříve schválilo rozdělení částky asi 1,7 milionu korun mezi zhruba 150 podnikatelů působících v jiných než městských pronajatých prostorách na území Kroměříže, kterých se také dotklo povinné uzavření provozoven na základě opatření vlády proti šíření nákazy koronavirem. Žadatelé mohli získat příspěvek ve výši jednoho měsíčního nájemného, a to až do maximální částky 20 tisíc korun. „Naší snahou je udržet v Kroměříži služby a obchody pro občany,“ doplnil místostarosta Vratislav Krejčíř.

Sdílejte článek

Tisknout článek